Çarşamba, 12 Aralık 2018

Yangın Dolapları

 

Yangın dolabı yangın anında lazım olan ve hortumun yetmediği yerde ya da ilk müdahale gereken yerde kullanılan yangın söndürme malzemelerindendir. Otomatik olmayan bu tesisatın bazı özellikler içermesi gerekiyor. Dolabın boyutunun belirli ölçülerden küçük olmaması gerekli. İçinde bulunan musluğun da yüksek basınca dayanabilmesi ve hortumun musluğa çok sağlam bağlanması önemlidir. Hortumun ucuna da özel olarak yerleştirilen bir lens bulunmaktadır bu lensin de sıkıca takılmış olması gerekir. Tehlike anında sorun yaşamamak için bu ayrıntılara dikkat edilmeli ve yangın dolabı belirli aralıklarla kontrol edilmelidir. Hasar meydana gelmişse ya da değişmesi gereken bölümleri varsa bakımı yapılmalıdır.

 

Büyük iş yerlerinde genellikle bulundurulan yangın dolaplarında bulunan hortumların boy uzunlukları on ve otuz metre arasında değişmektedir. Yangın dolabı içinde bulunan hortumlar makara etrafına sarılmış şekilde bulunacağı gibi raflar üzerinde katlanmış halde de olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, musluğun açılmasından itibaren hızlıca koşmanız ve hortumun dolaşmadan açılabilmesidir. Bu yüzden hortumların çok düzgün şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Aksi halde yangın dolabı sizi yangın anında telaşlandıracak ve felakete sürükleyecektir. Çünkü yangın anında yapmanız gereken en önemli şeylerden biri kendinize hakim olmak ve bilinçli davranabilmektir. Bunu başarabilirseniz, yangının büyümesini sakin bir şekilde engelleyebilirsiniz. Çevrenizin can güvenliğini sağladıktan sonra artık korkulacak durum kalmamış demektir. Yangın anında kullanacağınız müdahale araçlarının yerlerini de önceden bilmeniz, size zaman kazandırır.

 

Nerelerde zorunludur?

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğin 94. madde‘sinde belirtildiği üzere;

  • Boyutu 60 m’yi geçen katlarda,
  • Yüksek binalarda,
  • Toplam kapalı kullanım alanı 1000  m2’den büyük imalathane, atölye, depo, konaklama, sağlık, toplanma amaçlı ve eğitim binalarında,
  • Alanlarının toplamı 600 m2’den büyük olan kapalı otoparklarda,
  • Isıl kapasitesi 350 kW’ın üzerindeki kazan daireleri yangın dolabı yapılması zorunludur.

HIZLI ARAMA

 

İLETİŞİM

Telefon :   0 (212) 942 87 67

Faks     :   0 (212) 220 04 51

Gsm     : + 90 530 095 86 26

Mail      : info@erogluyangin.com

Adres   : Yeşilköy Mahallesi Atatürk Caddesi EGS Business Park

               B2 Blok No :12 Zeminkat Daire : 26 Bakırköy/İSTANBUL

      

Misyonumuz & Vizyonumuz

Misyonumuz;

  • Ürünlerimiz, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenirlik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olmak.
  • Kaliteyi bir yaşam tarzı haline getirmek,
  • Tüketici haklarını savunmak, firma kurumsallığımızda ve ürünlerimizde doğaya ve insana saygı prensibini son derece titizlikle sürdürebilmektir.

Vizyonumuz;

  • Verdiğimiz hizmetler ile Türkiye de en iyisi olmaya devam ederek Dünyada örnek şirket olmak. Kalite konusunda referans gösterilerek Dünya markası olmak.

NEREDEYİZ ?