İstanbul
İstanbul
Bayilik Başvuru
+90 (530) 095 86 26 +90 530 095 86 26 erogluyanginsondurme@gmail.com
SERTİFİKA
ISO 9001:2008
TSE
ONAYLI HİZMET
İLETİŞİM

Yangın Algılama Sistemleri

Eroğlu Yangın olarak siz değerli müşterilerimize " Yangın Algılama Sistemleri" ile ilgili hizmet vermekten gurur duyuyoruz.
Anasayfa Hizmetlerimiz Yangın Algılama Sistemleri
Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın çıkış zamanı ya da yeri, belli olmayan tehlikeler olduğu için insanların bu tehlikeye karşı bazı önlemler alınması gerekiyor. Olası bir yangın durumunda insanlar bazen yeteri kadar algılarını açık tutamadıklarından yangın algılama sistemleri kullanılıyor. Kokuya ve dumana karşı insanlardan daha hassas olan bu sistemler sayesinde çok daha pratik şekilde yangın tehlikesinin önüne geçilebiliyor. Yangın algılama sistemlerinin en önemli faydası da meydana gelme riski bulunan tüm yangın durumlarının hızlı bir şekilde algılanmasını sağlayarak gerekli tedbirlerin alınabilmesi için insanlara zaman kazandırmasıdır. Can ve mal kayıpları açısından son derece önemli bir sistemdir. Yangın algılama sistemleri güvenlik sinyallerini çalıştırarak hem itfaiye hem de diğer güvenlik merkezlerinin daha düzenli şekilde çalışmasını da sağlamaktadır.

Yangın Algılama Sistemleri Neden Önemli?

Yangın algılama sistemleri birçok açıdan önem ifade etmektedir. Her şeyden önemlisi bu sistemler yangın durumunda tüm güvenlik birimlerinin en hızlı şekilde bir araya getirilmesini sağladığı gibi insanların can ve mal kayıplarının da önüne geçecektir. Yangın algılama sistemleri açısından temel amaç herhangi bir binada oluşması beklenen yangın tehlikesinin önceden tespit edilmesi ve bu duruma müdahale edecek olan birimlerin hızlı bir şekilde olay yerine gelmesini sağlamaktır. Yangın esnasında durumu algılayan sistemler iki farklı çeşitte hazırlanabilmektedir. Bunlardan birincisi konvansiyonel algılama sistemleri, diğeri ise adreslenebilir yangın algılama sistemleridir.

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri

İnsan yaşamı açısından büyük bir tehdit unsuru olan yangın bu insanların mal varlığı açısından da son derece büyük bir tehdit olarak algılanmaktadır. Bu sebepten insanların yaşamları boyunca büyük emek vererek biriktirdiği malların riske girmemesi de büyük bir önem arz etmektedir. Konvansiyonel yangın algılama sistemleri sayesinde yangın durumuna zamanında müdahale edilebilir ve insanların yaşamı kurtarıldığı gibi binaların yok olmasının da önüne geçilebilir.

Adreslenebilir Yangın Algılama Sistemleri

Bu sistemlerde yangının ve sorunun nereden başladığı tespit edilir. Yüksek katlı binalarda yangınların hangi katta başladığı ve neden ortaya çıktığını tespit eden sistemdir. Bu sistemlerde kullanılan izleme kontrol tekniği ile her ayrıntı tespit edilebilmektedir. Adreslenebilir yangın algılama sistemleri hem yangın öncesinde hem de sonrasında önemli bir tasarruf sağlamaktadır. Bu yangın algılama sistemi sayesinde yangın riski olan bölge çok daha hızlı şekilde kontrol altına alınabilmektedir.

Yangın Algılama Sistemleri

whatsapp
ara