İstanbul
İstanbul
Bayilik Başvuru
+90 (530) 095 86 26 +90 530 095 86 26 info@erogluyangin.com
SERTİFİKA
ISO 9001:2008
TSE
ONAYLI HİZMET
İLETİŞİM

Yangın Vanaları

Eroğlu Yangın olarak siz değerli müşterilerimize " Yangın Vanaları" ile ilgili hizmet vermekten gurur duyuyoruz.
Anasayfa Hizmetlerimiz Yangın Vanaları
Yangın Vanaları

Yangın Vanaları

Yangın ile mücadele sırasında her zaman kullanılan ve önemli işlevleri olan yangın kontrol mekanizmaları yangın vanaları olarak bilinmektedir. Bu vanalar yangın esnasında suyun akışına izin verdiği gibi diğer ekipmanların da zarar görmesini engelleyen bir parçadır. Yangın mücadele tesitatı içerisinde vazgeçilmez unsurlar arasında yer almaktadır ve birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Hem farklı çeşitlerinin bulunması hem de yangın esnasında birçok farklı işleve sahip olması bu vanaların kullanımını mecburi kılmaktadır. Kolay ulaşılabilir bir yerde bulunması da dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biridir.

Yangın Vanalarının Çeşitleri Nelerdir?

Yangın söndürme sistemlerinin önemli parçası olan yangın vanalarının çeşitleri oldukça geniştir. Her çeşidin kendine göre avantajları bulunmaktadır. Bunlar; izleme anahtarlı kelebek vana, OS&Y yükselen milli vana, NRS yükselmeyen milli vana, post indikatör vanalar, relief vanalar, basınç döndürücü vana, çek vana, test ve drenaj vanası ile ıslak yangın alarm vanasıdır. Tüm yangın vanaları için kullanım şeması bulunmaktadır ve kolay bir sistemden oluşmaktadır.

Yangın Vanalarında Önem Verilmesi Gerekenler

Yangın sırasında kullanılan yangın vanaları ortama ve içerisinde kullanılacağı mekanizmaya göre değişiklik gösteren bir yapıdadır. Bu yangın vanalarında kullanım için dikkat edilmesi gereken ufak noktalar vardır. Yangın vanaları mutlaka itfaiye çalışanlarının acil durumlarda ulaşabilecekleri yerde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda insanların da yangına müdahale edebilmelerine de olanak sağlanması gerekiyor. Kişiler bu yangın vanalarının ne şekilde kullanılacağı konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir.

Yangın Vanalarının Genel Özellikleri

İnsanlar hem çalışma ortamlarında hem de dışarı ortamlarında ortaya çıkabilecek bir tehlike olan yangını kontrol edebilmek için yangın vanalarından faydalanabilirler. Yangın esnasında gerektiği anda su basıncını istenilen düzeyde tutmaya yarayan en önemli mekanizmalar yangın vanalarıdır. Fazla su basıncını tahliye etmeye yarayan yangın vanaları bu işlem sayesinde sistem basının istenilen durumda olmasına yardımcı olurlar. Yangın esnasında çok fazla işleve sahip olan yangın vanaları kullanım olarak kolay bir sisteme sahiptir.

Yangın Vanaları

whatsapp
ara