İstanbul
İstanbul
Bayilik Başvuru
+90 (530) 095 86 26 +90 530 095 86 26 info@erogluyangin.com
SERTİFİKA
ISO 9001:2008
TSE
ONAYLI HİZMET
İLETİŞİM

Yangın Pompaları

Eroğlu Yangın olarak siz değerli müşterilerimize " Yangın Pompaları" ile ilgili hizmet vermekten gurur duyuyoruz.
Anasayfa Hizmetlerimiz Yangın Pompaları
Yangın Pompaları

Yangın Pompaları

Tüm bina, yapı ve dış alanlarda çıkabilecek yangınlara karşı yangın pompaları önemli işlevlere sahiptir. Günümüzün yangın söndürme ekipmanları arasında en önemli aletlerden biri olarak görülen yangın pompalarının hayati önemde hizmetleri bulunmaktadır. Bu pompaların yangın esnasında en iyi şekilde hizmet verebilmesi için mutlaka uluslararası alanda belirlenen standartları taşıması gerekiyor. Yangın pompaları üç farklı çeşit olarak kullanıma sunulmaktadır. Bunlardan biri uçtan emişli santrifüj yangın pompası, ayrılabilir gövdeli çift emişli santrifüj yangın pompası ve hat tipi santrifüj yangın pompasıdır.

Yangın Pompaları Yangında Ne İşe Yarıyor?

Yangın pompalarının en önemli işlevi yangın sırasında tesisatın direncini yenerek daha önce ayarlanmış olan su çıkış yerindeki basıncın düzenlenmesi ve debiyi karışlayabilmesidir. Bu sistem genel olarak hidrant tesisatlarını, yağmurlama sistemlerini ve yangın dolaplarında bulunan hortum tesisatlarını basınçlandırmaya yarayan aletlerdir.

Yangın Pompalarının Kullanıldığı Yerler Nerelerdir?

Her yangın pompasının mutlaka Uluslar arası standartlara göre üretilmesi oldukça önemlidir. Bu standartlara göre üretilen yangın pompaları güvenilirlik açısından en iyi ürünler olarak tercih ediliyor. Yangın pompalarının kullanıldığı alanlar büyük çeşitlilik göstermektedir. Askeri tesisler, oteller, iş ve alışveriş merkezleri ile depolar ve fabrika gibi ortamlarda kullanılmaktadır. Geniş alanlarda kullanılan bu pompalar sayesinde yangının önlenmesi ya da daha da büyümesinin önüne çok daha rahat bir şekilde geçilebiliyor.

Yangın Pompaları Nasıl Çalışıyor?

Sulu yangın söndürme sistemlerinde önemli bir mekanizma olan yangın pompalarında çok iyi bir projelendirilme gerekiyor. Bu aletlerin çalışma şekli çok karışık olmamakla birlikte her detay büyük bir özen istiyor. Yangın pompaları öncelikle yangın sırasında tesisat direncini kırarak önceden hesaplanmış olan basınç ve debiyi karşılayacak oranda seçilmelidir. Bu pompalar ana ve jokey olmak üzere iki farklı pompadan meydana geliyor. Ana yangın pompalarının mutlaka projede yedeğinin bulunması gerekiyor. Bununla birlikte her yangın pompasının ayrı bir kontrol panosu bulunmaktadır. Tüm panolar da gerekli olan standartlara uymak zorundadır. Yangın mekanizmaları arasında kullanılan pompalar elektrikli motor tahrikli ya da dizel motor tahrikli olacak şekilde tasarlanabilir.

Yangın Pompaları

whatsapp
ara