İstanbul
İstanbul
Bayilik Başvuru
+90 (530) 095 86 26 +90 530 095 86 26 erogluyanginsondurme@gmail.com
SERTİFİKA
ISO 9001:2008
TSE
ONAYLI HİZMET
İLETİŞİM

Yangın Müdahale Eğitimleri

Eroğlu Yangın olarak siz değerli müşterilerimize " Yangın Müdahale Eğitimleri" ile ilgili hizmet vermekten gurur duyuyoruz.
Anasayfa Hizmetlerimiz Yangın Müdahale Eğitimleri
Yangın Müdahale Eğitimleri

Yangın Müdahale Eğitimleri

Acil durum karşısında yangın ile mücadele ekiplerinin, olası tehlike durumunda daha etkin bir şekilde müdahale edebilmeleri için gerekli eğitimlerin verilmesi yangın müdahale eğitimleri kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bu eğitimlere yangın ile mücadelede görev alacak olan tüm personellerin katılması gerekmektedir. Yangın müdahale eğitimlerinin en iyi şekilde alınması ve çalışanların yangın karşısında daha bilinçli bir hale getirilmesi işletmeleri önemli zararlardan koruyacaktır. Yangın eğitimlerinin alınması Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliğinin 129. maddesinde de zorunlu tutulmaktadır. Ancak alınacak olan eğitimler ve yapılan tatbikatlar işletmenin ya da kurumun durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Yangın Müdahale Eğitimlerinin Kapsamı

Yangın müdahale eğitimleri sırasında eğitmenler öncelikle işletmelerin yangın risk analizlerinin çıkarılmasına öncelik verirler. Bu kapsam dahilinde aynı zamanda acil durum organizasyon yapısı oluşturulur. Teorik olarak ve uygulamalı olarak yangın ile nasıl mücadele edilmesi gerekiği konusunda tahliye eğitimleri verilir. Bu eğitimler sonrasında personelin edinmesi gereken bazı davranış şekilleri vardır. Bunlar; yangın önleyici faaliyetlerde bulunmak, işletme içerisinde bulunan yangın söndürme aletlerini kullanarak yangını söndürme becerisini kazanmak, dumanlı ortamda nasıl hareket edilmesi gerektiğini öğrenmek, yangın söndürme ekibi içerisinde ne yapması gerektiğini doğru şekilde anlaması, işletme içinde bulunan kazazede arama yöntemlerini çok iyi öğrenmiş olmaları beklenmektedir.

Alınması Gereken Eğitimler Nelerdir?

Yangın sırasında personellerin ve diğer insanların daha bilinçli hareket edebilmeleri için yangın müdahale eğitimleri kapsamında bazı önemli noktalara değinilmelidir. Bu önemli noktalar ise temel yangın bilgisi ve acil durum planı eğitimleri, ileri yangın eğitimleri ve yangın söndürme ekibi eğitimleridir. Bu eğitimlerin eksiksiz şekilde alınması olası bir yangın tehlikesi karşısında hem insanların canına hem de işletmenin mallarına zarar gelmesinin önüne geçecektir.

Yangın Söndürme Eğitimlerinin Amacı

Yangın eğitimlerinin amacı; işletme ortamında yangını önleyici bir faaliyet içerisinde bulunmaktır. Aynı zamanda işletmeler içerisinde yangın söndürme malzemelerinin daha etkin bir şekilde kullanılmasına imkan sağlamaktır. Bunun yanında kişilerin dumanlı ortamlarda nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğrenmeleri de bu eğitimlerin en önemli amaçları arasında bulunuyor. Bu eğitimler neticesinde daha

Yangın Müdahale Eğitimleri

whatsapp
ara