İstanbul
İstanbul
Bayilik Başvuru
+90 (530) 095 86 26 +90 530 095 86 26 info@erogluyangin.com
SERTİFİKA
ISO 9001:2008
TSE
ONAYLI HİZMET
İLETİŞİM

Yangın Söndürme Sistemleri

Eroğlu Yangın olarak siz değerli müşterilerimize " Yangın Söndürme Sistemleri" ile ilgili hizmet vermekten gurur duyuyoruz.
Anasayfa Hizmetlerimiz Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Söndürme Sistemleri

Her bina ve her ev yangın riski ile karşı karşıyadır. Böyle durumlarda geç kalmamak ya da gerektiğinde yapılması gerekenleri en iyi şekilde yapabilmek için yangın söndürme sistemleri konusuna daha fazla önem verilmesi gerekiyor. Bu sistemler öncelikle oluşması muhtemel yangınların önüne geçiyor daha sonra ise tehlikenin tamamen ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Yangın söndürme sistemleri 3 farklı sistemden oluşmaktadır. Her sistemin kendine göre avantajları bulunmaktadır ve bu sistemler insan hayatı açısından oldukça önemlidir. Yangın söndürme de kullanılan sistemler; sulu yangın söndürme sistemleri, davlumbaz yangın söndürme sistemleri ve gazlı yangın söndürme sistemleridir.

Sulu Yangın Söndürme Sistemleri Nedir?

Sulu yangın söndürme sistemleri farklı ekipmanlardan meydana gelen ve kendine göre çeşitleri olan bir sistemdir. Farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Bu sistem genel olarak açık alanlarda tercih edilmektedir. Alışveriş merkezleri, açık ve çok geniş alanlar, yüksek binalar, havaalanları, otopark ve hastane gibi büyük mekanlarda kullanımı tercih ediliyor. Yangın söndürme sistemleri içerisinde son derece etkili olan bir sistemdir. Bu sistem hem otomatik hem de manuel olarak kullanılabilme imkanı sunmaktadır.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi

Ev ortamlarında yangına en meyilli olan yerler mutfaklardır. Ocakta unutulan tencere ya da çaydanlıklar büyük bir tehdit unsuru haline gelebiliyor. Bazen davlumbazlar üzerinde biriken yağlar da yangınların en büyük tetikleyicisi olma tehlikesini taşıyor. Yangın söndürme esnasında bu sistemlerin çalışma prensibi oldukça basittir. Yangın oluşumu sırasında boşaltma mekanizması devreye giriyor. Bu sırada potasyum karbonhidrat baz içeren sıvı söndürücü boşaltma işlemini gerçekleştirerek oksijen dağılımını engeller ve yangın oluşumunu yok eder.

Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri arasında bir diğer önemli önlem ise gazlı yangın söndürme sistemleridir. Bu sistemler kurulan çapraz sistemlere göre bir işleve sahiptir. Otomatik gazlı sistemler iki aşamadan meydana geliyor. İlk aşaması ön alarmdır ve dumanı algılayan optik dedektörler ile gazın boşalacağının sinyalini verir. İkinci aşaması ise ışıklı ve sesli alarm cihazının söndürme gazını püskürttüğü aşamadır. Yangın sırasında en çok 10 saniye içerisinde müdahale eder ve yangın riskinin büyümesi önlenmiş olur.

Yangın Söndürme Sistemleri

whatsapp
ara